Postup při domácím bělení

(denním-max 1 hod za den , nočním-max 8 hod při spánku):

  1. Důkladně si vyčistěte si zuby, sejměte plastové nosiče na bělící gel ze sádrových modelů a u zrcadla si vyzkoušejte nasazování plastových nosičů.
  2. Ze stříkačky s gelem odstraňte uzávěr a na jeho místo nasaďte špičku. Do bělících nosičů naneste velmi malé množství bělícího gelu. Gel nanášejte čím jak nejvíc do nejhlubších míst formy.( Nanesení velkého množství vede k vytlačení přebytku do dutiny ústní, což není zdravotně na závadu , ale je zbytečné.)
  3. Nosiče s gelem si opatrně před zrcadlem nasaďte na zuby a fólii k zubům dotlačte i v postranním úseku. Jestliže přebytek gelu bude vytlačen do dutiny ústní, přebytek otřete prstem nebo kartáčkem a ústa si vypláchněte čistou vodou. Vodu nepolykejte.
  4. Nosiče nechte na zubech potřebnou dobu, která je závislá na koncentraci bělícího gelu. (Čím vyšší je koncentrace karbamidu peroxidu vodíku , tím je kratší doba po kterou necháme nosiče na zubech). Noční bělení – max 8 hodin během spánku , denní bělení max 1 hod denně. V každém případě dbejte instrukcí zdrav. personálu.
  5. Po uplynutí doby bělení nosiče sejměte, Řádně vypláchněte ústa a nosiče propláchněte vlažnou vodou – voda nesmí být horká (nosiče by se roztahovaly). Nechte nosiče oschnout a uložte je do plastového boxu, kde jsou nachystané k dalšímu použití. Stříkačky se zubním gelem chraňte před teplem a přímým slunečním zářením! Bělení není vhodné pro gravidní a kojící ženy, a pro děti do 15 let.

 

Pozor:

Po čas bělení je potřeba dodržovat tzv. ,,bílou dietu“ – tzn nejíst potraviny s vysokým obsahem barviv – kečup, některé druhy zeleniny – mrkev, červená kapie, červená řepa apod. barevné ovoce – borůvky, ostružiny apod, vyvarujte se pití černého čaje, kávy, červeného vína, coca coly apod., pokud se bez kávy neobejdete k pití použijte brčko!

Upozornění:

Během bělení mohou být Vaše zuby citlivější na studené, teplé, kyselé, nebo se může objevit mírná trvalá bolest zubů – není důvod k znepokojení jde pouze o přechodnou záležitost. Přesto jako první vyzkoučejte pastu na citlivé-senzitivní zuby – např GUM Sensi Vital, Elmex Sensitive(zelený), SensiShield a podobně. Účinek pasty se projeví po několika použitích. Jestliže tato alternativa nebude účinná – přerušte na 2 dny bělení a bělte znovu. Pokud nebude použití pasty , či přerušní bělení účinné vyžádejte pomoc zubního lékaře.

Tyto příznaky citlivosti či bolesti zubů obvykle vymizí 1-3 dny po přerušení nebo ukončení celé procedury.

Zuby se mohou vybělovat nestejnoměrně, to je záležitost mnoha faktorů, včetně defektů na zubech či odvápnění zubní skloviny – po dokončení procesu bělení a zpětné hydrataci skloviny se zbarvení zubů do 14 dnů sjednotí. Výměna bílých výplní na zubech je vhodná až 3 týdny po bělení.

BÍLÉ SKVRNY — výskyt tam, kde byla decalcifikace, dehydratace
BĚLÍCÍ EFEKT — po 3-5 dnech
DOBA BĚLENÍ — 10-14 dní
KONTRAINDIKACE — gravidita, kojení, alergie, věk do 15 let