Keramické korunky

Nabízíme možnost nabroušení, zhotovení a předání korunky v jediné návštěvě. Jde o málo invazivní ošetření, bez nepříjemných otisků, provizorních náhrad, bez kovu za použití  moderní digitální techniky. Jedná se o extrémně přesné a velmi estetické celokeramické náhrady.

Moderní technologie CAD/CAM

Počítače již delší dobu ovlivňují práci ve stomatologii. Moderní technologie nabízejí pracovnímu týmu lékař-zubní technik čím dál kvalitnější řešení.

Úspěšným představitelem moderních technologií je CAD/CAM systém (Computer Aires Design – návrh pomocí počítače / Computer Aided Manufacturing – výroba s použitím počítače). Tato automatická frézovací technologie přišla na svět přibližně před 20 lety ve Švýcarsku.

Používáme systém CAD/CAM Cerec

který se skládá z několika částí – skenovací jednotky, počítače s příslušným programem a frézovací jednotky. Skenování probíhá intraorálně v ordinaci – provádí se tzv. digitální otisk přímo v ústech pacienta. Na základě údajů, které přístroj získá skenováním, navrhne program virtuální podobu konstrukce. Tu lze pak zubní technik upravuje. Počítačová myš zde funguje jako modelovací nůž. Aby pak zubní náhrada byla nejen ve virtuální, ale i reálné podobě, předá se do frézovací jednotky, kde je náhrada hotova během několika minut.

Jako materiál ke zhotovování náhrad používáme živcovou keramiku, která vykazuje stejné vlastnosti jako zubní sklovina.

CAD/CAM je technologií třetího tisíciletí – špičku v oblasti zhotovování zubních náhrad.